znak obce Vlčice obecní vlajka
O F I C I Á L N Í  S T R Á N K Y  O B C E

Úvodní strana  /home/

Obecní úřad

»aktuality

Informace o obci

Historie

Turistika  >>


Škola a školka

Vlčické noviny


»Galerie-foto

μREGION Podkrkonoší


Odkazy


Asi největším „tahákem“, kterým se obec „pyšní“ jsou pozůstatky hradu Silberštajn /řečený také Břecštejn/, který byl v minulých letech zakonzervován a dostalo se mu drobných udržovacích prací na zachování jeho zbytků. Jedno z katastrálních území obce se jmenuje Hrádeček a vešlo do povědomí prostřednictvím jednoho z našich bývalých prezidentů. O historii si přečtete v historii.

Nezapomeňte navštívit i Vlčický hrad!!! V současné době se sice jedná pouze o terénní náznaky po hradu z 2. pol. 13. st., který byl objeven r. 1974.

V turistické mapě objevíte jen jednu turistickou značenou /modrá značka/ cestu mezi městy Trutnovem a Hostinným. Je vedena po hřebenu a prochází kolem obou hradů. V zimě vás zde překvapí projetá běžecká stopa. Pěkná procházka je po štěrkové cestě do Čermné /3 km/. Lze zvolit variantu přes Jánský dvůr a po lesních cestách  /v kvalitě podle intenzity těžby dřeva/.

K Nebíčku, což je rybník zafinancovaný ministerstvem životního prostředí, není nutné jít po silnici v případě, že včera nepršelo.

K rybníkům v rekreační a chatové oblasti Peklo se dá dojít mimo státní silnici, oklikou z jedné nebo druhé strany. Buď přes zmíněné hrady, nebo po polních a lesních cestách.

Obec spoluinvestovala do cykloznačení přes obec a od kostela do sousední obce Čermná. Došlo tak k propojení s trasou od Pilníkova a od  Trutnova.

Po asfaltuövých komunikacích I. až III. třídy je oblíbený, přibližně 20 km dlouhý okruh přes Vlčice, který nemá moc převýšení. Okruh se dá prodloužit o stoupání k „hrádečku“ a následný sjezd do Mladých Buků /po silnici/, nebo hřebenem (jemnošterková lesní cesta) do Horního Starého města /což je část Trutnova/.

Do sousedních turisticky atraktivních míst to není daleko: 17 km na Rýchorku /býv. Maxova bouda/, nebo 15 km k dolní stanici na Černou horu, 7 km do Dolců /rekreační oblast-rybník/.

Nakonec nabízíme několik konkrétních výletů do okoli, které jsou převážně pro kolo, ale jsou atraktivní i pro pěší
Přes hřeben Čermná – a zpět tudy, přes hřeben Trutnov – a zpět, nebo mezi Vlčicemi a Trutnovem „územím nikoho“tudy. 
křížek_kostel
rozcestník
hrádeček
aktualizováno 21. 6. 2010kniha návštěvanketa připomínky, kontaktystránky spuštěny v dubnu 2004 ©